Follow

“Nebojte, on je hodny a nekouse. On tu srnku jenom tak prozene, ale nic ji neudela” to a podobne je castokrat slyset od “panicku”, kteri nechavaji sve psy navolno. No a takhle to “prohnani srnky” velmi casto dopadne. Prosim, mejte sve psy pod kontrolou (1/2)

Nezapomente, ze jste za sveho psa odpovedni a pokud ho nemate 100% pod kotrolou, nesmite ho nechat pobihat na volno. Zbytecne pak musim utracet zdrave kusy, navic casto v brezosti. Neni to nic prijemneho. Diky (2/2)

@oldsoldier Není to moc hezký pohled,dávám už na psa pozor,když jdeme do lesa.

@archos dekuju! Posledni dobou je toho nejak hodne. Navic rada pejskaru reaguje velmi agresivne, kdyz je na to clovek upozorni. Vubec netusim, kde se to v lidech bere: “prosim, uvazte si toho psa, videl jsem to jak tady stve zver” “di do .... ty .... Azore, vem si ho!” Ti lidi si neuvedomuji, ze krome domluvy muzou dostat tucnou pokutu nebo v krajnim pripade ma myslivecka straz opravneni toho psa zastrelit-coz bych nikdy neudelal, ale mohl bych.

@oldsoldier Ano souhlasím.Hodně lidí je agresivních.Ono i ve městě je to občas děs.Já mám třetího psa,ale vidím někoho jak jede na kole nebo běžce,automaticky dám psa na vodítko.Při běhání či na kole už na mě pes vystartoval několikrát a majitel jen řekne nebojte on nic nedělá 🤦🏻‍♂️Ale aby pes v lese honil zvěř a majitel se ještě tomu smál,to nechápu.

@archos ono to vyplyva hodne z neznalosti. Rada lidi si neuvedomuje, co ta zver zaziva, kdyz pes prohani a proto nechape, proc je to takovy problem. Oni castokrat toho psa maji jako sve dite a tak se k nemu i chovaji. Proto pak reaguji tak agresivne, protoze utocim na jejich “miminko” Jenze pes je porad jen selma a tak ho ta zver vnima-proto reaguje panickym utekem

@oldsoldier @archos Díky za ten rozumný pohled včetně "což bych nikdy neudělal". Slyšel jsem o myslivcích, kteří s tím mají problém a nechají se ovládnout emocemi (předpokládám že jde o výjimky).
Jinak si nedovedu představit, že by náš pes zaútočil na zvíře nebo člověka, ale chodí se stopkou, protože je až moc přítulnej :-)

@jackc @archos ja nevim - jsou to spus takove legendy ohledne zlych myslivcich. Prakticky kazdy myslivec ma psa, ma je rad a nevim o pripadu (snad az na jeden exces, ktery si vybavuji), ze by myslivec zastrelil psa. Dovedu si predstavit pripad, kdy toulavy pes bez majitele pytlaci v reviru a je odstrelen, ale to je spis pro dobro spolecnosti (neockovany, hladovy) protoze by mohl nekomu ublizit.

@oldsoldier @archos OK, díky. Věřím v symbiózu :-)
Já mám dvě negativní zkušenosti, jednou dost hysterická reakce člověka co se prohlašoval za myslivce na našeho psa v lese. Byl na volno, ale pod kontrolou a několik metrů ode mě na cestě.
A pak chování jednoho myslivce ke svému vlastnímu psovi, kterého mi bylo dost líto.
Ale nedělám z toho žádné soudy, nemám dostatečný vzorek a myslivců je hodně. Díky za tvou osvětu.

Sign in to participate in the conversation
Czech Mastodon

Czech Mastodon